Úvod — Aktuality

Aktuality

"Příliš" chytré děti

Každý z nás dostal „do vínku“ nějaký soubor vloh a schopností, které nám pomáhají zvládat nároky běžného života. Žijí mezi námi i lidé, jejichž nadání je výjimečné…celý článek zde.

Nové číslo elektronického zpravodaje

Opět pro Vás máme připraveno další číslo zpravodaje. Toto číslo je zaměřeno na nabídku akcí pro rodiče s nadanými dětmi. Dovolíme si Vás pozvat na zimní a letní setkání s nadanými dětmi, které pořádá Centrum nadání, interaktivní vzdělávací výstavu Poznávej se!, výstavu mapující nové umělecké talenty Start point a Interaktivní výstavu PLAY. Více v sekci Ke stažení.

4. číslo elektronického zpravodaje

Přicházíme s dalším číslem elektronického zpravodaje Nadání…brána k úspěchu. Toto číslo je zaměřeno na nabídku národních akcí pro pedagogy a samozřejmě také rodiče s nadanými dětmi. Dovolíme si Vás pozvat na podzimní konferenci pořádanou Mensou České republiky, podzimní setkání rodin s nadanými dětmi pořádaných Centrem nadání ve spolupráci s Mensou ČR, 60. setkání Společnosti pro talent a nadání a seminář pro učitele o nadaných dětech v rámci projektu Talnet. Více v sekci Ke stažení.

Více informací

Český student získal na astronimické olympiádě v Číně zlato

Zlatou medaili na Mezinárodní olympiádě v astronomii a astrofyzice (4.IOAA) v Číně získal student Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře Stanislav Fořt. Více se dočtete zde

Příliš chytré děti

Co to vlastně inteligence a nadání je? Inteligence představuje soubor převážně výkonových schopností. Často ji psychologové definují jako schopnost přizpůsobit se podmínkám, schopnost učení či schopnost využití dříve získaných poznatků v nové situaci. Bývá spojena se schopností analýzy, obvykle i tvořivosti. Projevuje se v mnoha oblastech – analýza, abstraktní představivost, sociálně komunikační dovednosti, verbální projev apod. Míra inteligence je v populaci zastoupena podle Gaussovy křivky, přičemž cca 96 % veškeré populace leží v pásmu IQ 70–130.
Celý článek zde.

Nové číslo elektronického zpravodaje

Přicházíme s dalším číslem elektronického zpravodaje Nadání…brána k úspěchu. Toto číslo je zaměřeno na nabídku národních i mezinárodních akcí se společnou tematikou, kterou je samozřejmě NADÁNÍ. Dovolíme si Vás pozvat na první ročník Dne inteligence, nominační kolo Logické olympiády 2010, akreditovaný kurz MŠMT pro pedagogy a blíže Vám představíme novou projektivní metodu, díky které vás prý dokážou psychologové rozebrat do nejmenších detailů. Více již ve zpravodaji v sekci Ke stažení.

Diskuzní fórum

Oficiálně jsme pro vás spustili diskuzní fórum, kde můžete diskutovat a sdělovat si své zkušenosti, zážitky atd.

Druhé číslo elektronického zpravodaje!

Milí čtenáři,
přicházíme s druhým číslem elektronického zpravodaje Nadání…brána k úspěchu. Toto číslo je zaměřeno na nabídku posledních míst pro rodiny s dětmi i děti samotné, na letních pobytových a příměstských akcích Centra nadání, vznik nové prestižní školy v Ostravě a Evropské výroční setkání členů Mensy v ČR. Zároveň Vás chceme pozvat na zajímavou výstavu, která se bude konat v srpnu v Ostravě. Více již ve zpravodaji v sekci ke stažení.

VIDEO: Škola pro nadané. Jak vypadá místo, kde se učí malí géniové?

Zajímá Vás, jak probíhá výuka na škole zaměřené na nadané děti? Informace o jedné takové škole, a to pražské škole Cesta k úspěchu pro nadané děti naleznete na těchto webových stránkách: http://www.naseadresa.cz/…spechu-Praha.

Více informací

Spuštění psychodiagnostiky dětí!

Milí rodiče,

právě jsme spustili psychodiagnostiku nadaných dětí. Máte-li doma nadané dítě a chcete-li svému dítěti poskytnout optimální podmínky pro výchovu a  rozvoj jeho nadání, zapojte se do projektu a získejte ZDARMA psychodiagnostický profil Vašeho dítěte. Pro více informací nás kontaktujte na tel: 725 210 050 nebo na e-mailu info@projekt-nadani.cz.

Více informací

VIDEO: Škola pro nadané. Jak vypadá místo, kde se učí malí géniové?

Chcete vědět jak probíhá výuka na škole zaměřené na nadané děti? A co si o výuce a škole samotné myslí její žáci? Informace včetně možnosti stažení videa naleznete na tomto odkaze:  http://www.naseadresa.cz/…spechu-Praha.

Více informací

Zajímavé literatury k tématu Nadané dítě není nikdy dost...

FOŘTÍK, V., FOŘTÍKOVÁ, J. Nadané dítě a rozvoj jeho schopností.

Praha: Portál s.r.o., 2007, 126 s. ISBN 978–80–7367–297–3.

Více informací

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »