ÚvodMimořádně nadané dítě — Nadání a jeho rozvoj

Nadání a jeho rozvoj

Pozvánka na konferenci Společnosti pro talent a nadání

Odkaz na stránku [http://www.objevitelske-soboty.cz/zpravy/pozvanka-na-konferenci-spolecnosti-pro-talent-a-nadani]

Více informací

MUDr. Ranko Rajović - přednáška - Mensa konference pro rozvoj nadání 2014

Více informací

Nadání, Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových

Víte, že tato nadace

Více informací

Identifikace, rozvoj a vzdělávání nadaných dětí

Rádi bychom Vás upozrnili na zajímavou prezentaci na téma nadaných dětí.

Více informací

Centrum Masarykovy univerzity pro rozvoj nadaných dětí v Jihomoravském kraji

Více informací

Nadání nevyrobíte. Ale můžete ho zničit.

Více informací

O talentu mluví i v ČT - Sama doma

Více informací

Nadání a jeho rozvoj

Na rozvoj nadání dětí má vliv nejen rodina a škola, ale i zapojení se do volnočasových organizací. V celosvětovém měřítku existuje rostoucí trend poskytovat mládeži příležitost k rozvoji vysokých schopností na bázi volnočasových aktivit. Některé mimoškolní aktivity, i když nejsou určeny přímo pro nadané, poskytují vzdělávací prostředky a podporu k rozvoji nadání dítěte. Podíváme-li se zpětně na celosvětově proslulé nadané lidi, jasně vyplývá, že se vždy orientovali na výkon směrem ke svým zájmům. Disponovali ovšem schopnostmi tyto zájmy zdokonalit na nejvyšší úroveň.

Od března tohoto roku mají mimořádně nadané děti, resp. jejich rodiče příležitost zapojit se do projektu „Nadání…brána k úspěchu“, který je realizován v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschop­nost. Rodičům, kteří mají doma nadané dítě a neví si rady s rozvojem jeho nadání či výchovou, nabízí projekt možnost ZDARMA konzultovat psychodiagnostický profil dítěte s odborníkem. Diagnostika ukáže vhodné nasměrování dítěte v souvislosti s výchovou i rozvojem jeho nadání.

Máte-li zájem zapojit se do projektu, napište na e-mail: info@projekt-nadani.cz, nebo volejte na tel.: 725 210 050. Pro více informací navštivte webové stránky www.projekt-nadani.cz.